Caris Molecular Intelligence™ Servisi‘nin Farkı

Caris Molecular Intelligence Analizlerinde Farklı Teknolojik Yöntemler Kullanılır

DNA, RNA ve proteinlerde bilinen ilaç etkileşimlerine sahip biyomarkerlar bulunur. Ancak hiçbir teknoloji, tümör hücrelerinde bulunan DNA, RNA ve protein spektrumunun tamamını tek başına araştıramaz. Caris, her tümörün kapsamlı şekilde analiz edilmesini sağlamak amacıyla, birden fazla teknolojik platformu kullanarak bu sınırlamayı ortadan kaldırır. Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi, Seviye I veya Seviye II bilimsel kanıta sahip ilaç ilişkilerinin %87’si IHC/ISH ile bulunmuştur, sadece NGS ile bulunanların yüzdesi %0.2’dir.

NCCN Kılavuzları ve FDA yardımcı tanı koyucuları da multi-teknolojik bir yaklaşım gerektirmektedir.
12.265 hastanın tümör profillemesinden multi-teknolojik yaklaşımla elde edilen bilgiler

Gelişmiş Moleküler Tümör Profilleme ve Akılcı Kanser Tedavisi
Gelişmiş Moleküler Tümör Profilleme ve Akılcı Kanser Tedavisi

Kullandığımız Teknolojiler:
– Yeni Nesil Dizileme (NGS) – DNA
– Floresan in situ Hibridizasyon (FISH) – DNA
– Kromojenik in situ Hibridizasyon (CISH) – DNA
– İmmünohistokimya (IHC) – Protein

 

Benzersiz Kalite

Tümör profilleme işlemi çok yüksek bir kalite ve teknoloji seviyesi gerektirir. Caris, dünyada CLIA, CAP, ISO 15189 : 2012 belgesi ve New York Eyalet sertifikası almış tek tümör profilleme laboratuvarıdır. Kalite kontrol sürecimiz, gönderilen antikorların doğru bir tanı konulmasını garanti etmek amacıyla ayrıntılı bir şekilde incelenip araştırılmasıyla başlar. Antikoru, degredasyon, agregasyon, sensitivite ve spesifite açısından değerlendirmek üzere PAGE ve Western jelleri kullanılır. Herhangi bir değişiklik tespit edilirse, antikorun hala doğru yere bağlanıp bağlanmadığını görmek amacıyla kütle spektrometri analizi yapılır. Örnekleri zenginleştirmek için, örnek miktarına bağlı olarak mikrodiseksiyon ve refleks testleri yapılır. Sürecin tamamı boyunca izlenebilmesi için her örneğe bir barkod numarası verilir. Son olarak, her hastanın sonuçları açıklanmadan önce kurul onaylı bir moleküler patolog ve genetik uzmanı tarafından incelenir.

Anlaşılması ve Yorumlanması Kolay Raporlar ile Klinik Faydayı En Üst Seviyeye Çıkarır

Uygun tedavi seçeneklerine hemen ihtiyaç duyduğunuzu biliyoruz. Bu nedenle, potansiyel olarak uygun tüm klinik bilgiler, her MI Profile™ Raporu’nun üst sayfasında kolayca anlaşılacak bir özet halinde sunulur. Bu sayede, potansiyel fayda sağlayacak (NCCN kılavuzunda yer alan ve almayan) ilaçları ve herhangi bir fayda sağlamayacak ilaçları bir bakışta görebilirsiniz. Raporda ayrıca hastanızın özgün tümör profiline uygun klinik çalışmalar da gösterilir. Raporda her bir biyomarkera ilişkin hayati öneme sahip bilgiler ayrıntılarıyla açıklanır. Ayrıca, biyomarker/ilaç ilişkilendirmesini destekleyen klinik referans bilgileri de bulabilirsiniz.

Vakaların ~%95’inde Uygun Biyomarkerlar Bulunmuştur.

Kanser, Kanser Tedavisi, Akılcı Kanser Tedavisi, Tümör

* MI Profile önerisi. Klinik açıdan ilişkili sonuçlara, potansiyel fayda sağlayan ajanlar, potansiyel fayda sağlamayan ajanlar ve klinik çalışmalar dahildir.

Hastalar için Uygun Klinik Çalışmalar Belirlenir

Gelişmiş Moleküler Tümör Profilleme ve Akılcı Kanser TedavisiDünyada, çalışmaya katılacak kanser hastalarını arayan binlerce açık klinik çalışma mevcuttur. Clinical Trials Connector™ sistemimiz bunlar arasından hastanız için doğru olanı bulma sürecini basitleştirir. Öncelikle, hastanızın özgün tümör profilini temel alarak ona en uygun klinik çalışmalar listesini oluşturuyoruz. İkinci olarak, çeşitli çalışma kriterlerini (faz, lokasyon, biyomarker ve tedaviler) temel alarak hastanızın iyi bir aday olup olmadığını hızlı bir şekilde belirlemenizi sağlayan filtreler sunuyoruz. Hızlandırılmış sürecimiz her gün güncellenmektedir ve hastanızın ihtiyaçlarına uyan bir çalışmayı arama konusunda size zaman kazandırmaktadır.